Magazinul de Muzica
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magazinul de Muzica

Magazin de instrumente muzicale si accesorii
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ROLAND GW8

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
ADY E2
vip
vip
ADY E2


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 49
Localizare : BUCURESTI

ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: ROLAND GW8   ROLAND GW8 Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 7:24 pm

Este o clapa care poate satisface toate dorintele si celui mai pretentios clapar...eu nu detin deocamdata acest instrument dar m-am familiarizat cat de cat cu el la un prieten care il detine si am ramas fara vb. ce sound are si cate posibilitati ai sa faci un sound bun...sper cat de curand sa ma inscriu si eu in familia celor care detin aceasta clapa....eu detin un Roland EXR E2 achizitionat de la Ploiesti si sunt foarte multumit de ea...
Sus In jos
cminor
vip
vip
cminor


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: Re: ROLAND GW8   ROLAND GW8 Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 12:20 am

GW8, este un aranjor care are o polifonie de 128 de note (adica poti canta simultan 128 de note)
Are sunete din seria Fantom (chiar au si aceesi denumire nu doar sunetele, eu dispun de fantom-xr si am descoperit aceleasi tonuri cu aceeasi denumire in GW8)
Ceea ce aduce nou GW8 in seria aranjoarelor este stickul usb cu player mp3/wav.
Acum nu mai trebuie sa cumperi card si adaptor pcmcia-compact flash, GW8 vine cu stick ce contine chiar stiluri romanesti.
GW8 are tonuri speciale pentru Europa de Est.
De la Tambal (Cymbalom) pana la Ney (nai), are stiluri facute de romani pentru romani.
Clapa are mod dual/split, are 100 de usere pentru stiluri, dar pe stick poti salva mult mai multe, de la midi pana la negative mp3.
De precizat ca GW8 este impartit in 2 modele, GW8-L (latin) si GW8-E (europa de est).
In Romania se comercializeaza GW8-E, in general (probabil la comanda se aduce si L dar nu prea vad rostul)
GW8-E (eastern europe) are pe langa editor de playlist (lista cu piese importate pe stick) si editor de stiluri ajuns la editia a 3-a.
Deja au inceput sa fie raspandite multe stiluri romanesti noi pentru aceasta clapa.
Sus In jos
ADY E2
vip
vip
ADY E2


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 49
Localizare : BUCURESTI

ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: Re: ROLAND GW8   ROLAND GW8 Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 1:26 am

cminor a scris:
GW8, este un aranjor care are o polifonie de 128 de note (adica poti canta simultan 128 de note)
Are sunete din seria Fantom (chiar au si aceesi denumire nu doar sunetele, eu dispun de fantom-xr si am descoperit aceleasi tonuri cu aceeasi denumire in GW8)
Ceea ce aduce nou GW8 in seria aranjoarelor este stickul usb cu player mp3/wav.
Acum nu mai trebuie sa cumperi card si adaptor pcmcia-compact flash, GW8 vine cu stick ce contine chiar stiluri romanesti.
GW8 are tonuri speciale pentru Europa de Est.
De la Tambal (Cymbalom) pana la Ney (nai), are stiluri facute de romani pentru romani.
Clapa are mod dual/split, are 100 de usere pentru stiluri, dar pe stick poti salva mult mai multe, de la midi pana la negative mp3.
De precizat ca GW8 este impartit in 2 modele, GW8-L (latin) si GW8-E (europa de est).
In Romania se comercializeaza GW8-E, in general (probabil la comanda se aduce si L dar nu prea vad rostul)
GW8-E (eastern europe) are pe langa editor de playlist (lista cu piese importate pe stick) si editor de stiluri ajuns la editia a 3-a.
Deja au inceput sa fie raspandite multe stiluri romanesti noi pentru aceasta clapa.



Ce sa mai zic dupa asa o prezentare la GW8...FELICITARI Florin tineo tot asa...



Postez aici un TUTORIAL cum sa creezi un STYLE cu GW8 si Style Converter V3.00 de la ROLAND...



Ultima editare efectuata de catre ADY E2 in Joi Apr 02, 2009 1:49 am, editata de 2 ori
Sus In jos
cdn




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/04/2009

ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: Re: ROLAND GW8   ROLAND GW8 Icon_minitimeMar Apr 28, 2009 1:11 am

gw-8 'ul din video a fost cumparat de pe site www.magazinuldemuzica.ro Very Happy
Sus In jos
JanoshD
vip
vip



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 03/04/2009

ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: GW8 System Operare 2.0.Multumim Roland !!   ROLAND GW8 Icon_minitimeMar Sept 01, 2009 8:29 am

Da.
Intradevar iata ca Roland au ascultat de mailurile trimise de fanii GW8 din toata lumea , care stiau ca GW-8 poate mult mai mult...
noul system de operare cuprinde:

Style Make-up - in care se creaza un style nou sau se modifica unul, schimband atat tonurile cat si modul in care suna un ton.

Efecte de master dedicate pentru style, separate de cele ale keyboardului (upper/lower)

Se poate inregistra pe canale midi, in timp real sau step (pas cu pas)

Se pot asigna acum 2 parturi de tobe.

Au fost inserate functii gen copy, qunatize pentru crearea de styleuri, cat mai eficient.
Functia de Style Microscope ajuta la editarea individuala a notelor dintr-un style, in detaliu.
Exista si functia EX COnvert pentru crearea de styluri mai facila.

Inregistrarea si editarea cantecelor (song)
Functii ca Song Make-up sau MFX sunt echivalentul descrierilor de mai sus, dar raportat la Song.

Pe langa Song Microscope, exista SOng Master Track, pentru editarea in detaliu a schimbarilor de tempo, detaliat.

Alte functii pe scurt:
Style Finder, ajuta la sortarea si listarea stylurilor dupa nume, numar, sau TEMPO!

System Pedal ajuta la asignarea pedalei, mai nou, ca BEND MODE.

Un parametru nou este Chord Zone, in care se poate specifica, plaja de detectie a acordului in functie de nota.

pentru detalii: http://www.roland.com/synth/GW/download_E.html

Vom reveni cu noi amanunte dupa ce updatam clapa !!
Sus In jos
ADY E2
vip
vip
ADY E2


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 49
Localizare : BUCURESTI

ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: Re: ROLAND GW8   ROLAND GW8 Icon_minitimeMar Noi 03, 2009 5:37 am

In curand VIDEO Demo NEW cu Paul Stanga si Marikanu cu Roland GW8 & Roland AX Synth & Roland FR7X.... Smile
Iata si mult asteptatele DEMO Video CU Paul & Maricanu cu Roland AX-Synth-Roland V-Acordion FR7X-Roland GW8


Sus In jos
Continut sponsorizat





ROLAND GW8 Empty
MesajSubiect: Re: ROLAND GW8   ROLAND GW8 Icon_minitime

Sus In jos
 
ROLAND GW8
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Roland Fantom-XR
» Roland Fantom-G8
» Roland AX-Synth
» Roland AX-Synth
» 01.04.2009-ROLAND V-Sinth GT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magazinul de Muzica :: Instrumente cu claviatura :: Sintetizatoare cu aranjamente-
Mergi direct la: