Magazinul de Muzica
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magazinul de Muzica

Magazin de instrumente muzicale si accesorii
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
lilian21
user
user
lilian21


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2009
Localizare : Iordacheanu,Prahova

AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Empty
MesajSubiect: AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE   AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 8:48 pm

AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE 600_600_0_0_0c25_0c33
AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE 600_600_0_0_0c33_0c25
salutare !!
vreau sa stiu si eu care e diferenta dintre setul wms 40 single si setul normal ,cu doua antene.
si mai e o diferenta.cel cu doua antene mai are o iesire XLR.sa fie asta un avantaj major al setului dublu?

multumesc anticipat
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 30/03/2009
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Empty
MesajSubiect: Re: AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE   AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 9:17 pm

In primul rand varianta cu o singura antena single,are o putere de receptie mult mai mica decat varianta flex.Flex vide de la frecventa flexibila.Astfel chiar daca emite in aceiasi frecventa antenele sunt acordate defazat.Adica in cazul in care lucreaza pe o antena si baza simte ca pierde semnalul ,trece automat pe cealalta antena.Este un fel de fine tuning.Recomandam varianta Flex.
Sus In jos
http://www.magazinuldemuzica.ro
mk3_cdj
user
user



Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 01/04/2009

AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Empty
MesajSubiect: Re: AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE   AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:42 am

eu am reciver-ul asta :
AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE 2rn770p


sunt super multumit de el e diversity are semnal fb:)

faza cu 2 antene e buna imi apare si pe reciver cand mut mictofonul in tr-o parte a reciverului se aprinde ledul din ce parte ia antena semnal si eu recomand cu 2 antene:)
Sus In jos
lilian21
user
user
lilian21


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2009
Localizare : Iordacheanu,Prahova

AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Empty
MesajSubiect: Re: AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE   AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Icon_minitimeSam Apr 25, 2009 1:22 am

nu contest avantajul aferent setului cu 2 antene,dar eu cum stau intr-un singur loc,nu cred ca am nevoie neaparata de 2 antene.
poate ca unii ati spune..pai si atunci,la ce mai ai nevoie de un sistem wireless,cand ai putea folosi unul cu fir....
folosesc deja un sistem akgc516 + B29L si nu sunt deloc multumit(si aici nu ma refer la microfon)
am schimbat de 2 ori alimentatorul,si degeaba...imi face probleme...am incercat microfonul pe un sistem wireless si merge de minune...
deci pe semnal,flexx sta in fata..
dar nu mi-ati spus ce e cu iesirea aia XLR la sistemul flexx...sa fie si aia de asemenea un avantaj fata de iesirea pe jack de la single?

multumesc anticipat
Lilian
Sus In jos
mk3_cdj
user
user



Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 01/04/2009

AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Empty
MesajSubiect: Re: AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE   AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Icon_minitimeSam Apr 25, 2009 1:46 am

asta ce il am eu are si XLR si Jack mare eu pe xlr folosesc nu vad sa ai dezavantaje doar ca xlr sta mai bine prins Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Empty
MesajSubiect: Re: AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE   AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE Icon_minitime

Sus In jos
 
AKG WMS 40 FLEXX INST. SINGLE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magazinul de Muzica :: Microfoane :: Microfoane lavaliera-
Mergi direct la: