Magazinul de Muzica
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magazinul de Muzica

Magazin de instrumente muzicale si accesorii
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Glock
user
user
Glock


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 01/04/2009
Localizare : Galati

Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Empty
MesajSubiect: Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic   Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 6:42 am

Vad ca amandoua au acelasi pret pe site. Dar diferenta dintre strato si tele care ar fii ? Care se aude mai bine?
Sus In jos
http://www.magazinuldemuzica.ro
doubleCT92
user
user
doubleCT92


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/04/2009
Varsta : 31

Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Empty
MesajSubiect: Re: Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic   Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Icon_minitimeSam Apr 04, 2009 8:28 pm

Depinde... Daca vrei sa le bagi pe statie se aud foarte bine... dar fara statie sunt ca fara aer se aud sincer jalnic... am vrut sa imi iau si eu stratocaster dar m-am razgandit.... ce ti-as recomanda este un Fender Sonoran http://www.magazinuldemuzica.ro/Fender-Sonoran-SCE-Custom-_-945.html acum este alegerea ta:).... succes
Sus In jos
http://Inca nu am...:)
filipdinca
user
user
filipdinca


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 03/04/2009
Varsta : 37
Localizare : Pitesti

Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Empty
MesajSubiect: Re: Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic   Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Icon_minitimeMier Sept 23, 2009 6:55 pm

diferenta dintre telecaste si stratocaster.... e vorba de ton si stil...asculti pe youtube si o sa-ti dai seama.. telecaster e special facut sa poti canta blues, country, iar pe stratocaster merg solouri rock, sustinerea pt heavy metal, hard rock(in caz ca ai doze duble) etc bine ca merge pe fiecare chitara sa canti orice stil...doar ca e o diferenta de ton, iar pt cei cu urechea fina conteaza!
Sus In jos
filipdinca
user
user
filipdinca


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 03/04/2009
Varsta : 37
Localizare : Pitesti

Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Empty
MesajSubiect: Re: Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic   Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Icon_minitimeMier Sept 23, 2009 6:56 pm

sry n-am fost atent...am crezut ca e vorba despre chitarile electrice telecaster si stratocaster
Sus In jos
Continut sponsorizat





Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Empty
MesajSubiect: Re: Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic   Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic Icon_minitime

Sus In jos
 
Squier Stratacoustic vs. Squier Telecoustic
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magazinul de Muzica :: Chitare :: Chitara acustica-
Mergi direct la: