Magazinul de Muzica
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magazinul de Muzica

Magazin de instrumente muzicale si accesorii
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
iuli76
user
user
iuli76


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 47
Localizare : Ploiesti

Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Empty
MesajSubiect: Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute.   Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 1:54 am

Salutare ! Ma aflu intr-o dilema cu placa de sunet. Fac sonorizari cu muzica mecanica si vreau sa-mi iau o placa de sunet externa, daca nu "profii" macar pe aproape, dar sa fie compatibila atat cu xp-ul cat si cu vista. Ca buget, sa fie pana in 1000-1200 roni. Astept sugestii si argumente Smile . O alta intrebare ar mai fi, stiti daca exista vre-un controller cu placa de sunet incorporata dar fara mixer? : N -as vrea sa renunt la mixerul meu Smile
Sus In jos
Mihai
user
user



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 01/04/2009
Localizare : Bucuresti

Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Empty
MesajSubiect: Re: Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute.   Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 6:42 pm

iuli76 a scris:
Salutare ! Ma aflu intr-o dilema cu placa de sunet. Fac sonorizari cu muzica mecanica si vreau sa-mi iau o placa de sunet externa, daca nu "profii" macar pe aproape, dar sa fie compatibila atat cu xp-ul cat si cu vista. Ca buget, sa fie pana in 1000-1200 roni. Astept sugestii si argumente Smile . O alta intrebare ar mai fi, stiti daca exista vre-un controller cu placa de sunet incorporata dar fara mixer? : N -as vrea sa renunt la mixerul meu Smile


Salut,
Tot ce pot sa-ti spun e din proprie experienta despre 3 placi audio externe pe firewire.
Prima, Maudio Firewire 410.... f OK, sunet destul de curat si pentru mine a fost f utila pentru ca avea 2 intrari amplificate pentru microfon. Partea proasta la placa asta (cel putin asta pe care m-am jucat eu) e cu driverele. Din cand in cand, o ia razna si vrea reinstalare.
A doua, Makie Onyx Satelite.... buna, frumoasa, sunte parca mai bun decat la Maudio... avantaje... poti sa o faci bucati (partea de sus e detasabila) si daca ai nevoie cum am eu, ai talkback pentru vocal booth.
A 3-a... Alesis Multimix cu 8 canale.... o minunatie de placa/mixer.... teoretic odata cu asta te poti lipsi de un mixer si sunetul e destul de bun. Asta pentru muzica deoarece pentru voci nu e extraordinara.
410 parca e vreo 1200-1300 de lei, Onyx vreo 800-900 si Alsesi cam 1600.
Ce iti recomand cand iti alegi placa e sa fie pe firewire... rezultatele sunt mai bune decat pe usb. In rest, incearca sa probezi inainte de a cumpara. Cam greu la noi dar daca insisti, poti salva o groaza de bani si de probleme.

Bafta!
Mihai
Sus In jos
http://www.1creativeproductions.com
iuli76
user
user
iuli76


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 47
Localizare : Ploiesti

Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Empty
MesajSubiect: Re: Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute.   Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Icon_minitimeMar Mai 05, 2009 4:30 pm

Multumesc Mihai. Cred ca cel mai bine este sa ascult cum suna la cineva care foloseste o placa de sunet tot in aceeasi aplicatie ca mine, (sonorizari). Bafta si tie!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Empty
MesajSubiect: Re: Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute.   Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute. Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine foloseste o placa de sunet externa, il rog sa ma ajute.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Placa de sunet pentru inregistrari

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magazinul de Muzica :: Echipamente inregistrari :: Placile de sunet externe-
Mergi direct la: